Konečne prvá žena bude slovenskou prezidentkou

Autor: Tereza Dunajová | 11.10.2013 o 18:05 | (upravené 11.10.2013 o 18:20) Karma článku: 8,16 | Prečítané:  1155x

Dnes ma potešila jedna správa. Konečne sa našla jedna správna žena, ktorá sa rozhodla bojovať za nás občanov a bude kandidovať za prezidentku. Aj meno má pekné, že sa vám bude ľúbiť. Je to ĽUBICA. A meno má také slovenské, a zároveň také svetové. Že BLAŠKOVÁ. Takže sa volá Ľubica Blašková. Vysokoškolská pedagogička. Učí ruštinu, prekladá. Dnes sa ruština znovu vracia do popredia.  Zaujalo ma toto čo povedala: „Chcem zmeniť to, čo považujú mnohí za nezmeniteľné.“. V prípade úspechu chce Ľubica Blašková ovplyvňovať verejnú mienku, čo považuje za svoje hlavné poslanie. Ľudia by ju mali voliť, pretože je nová tvár, žena a má dosť odhodlania ísť bojovať. Je to správna stará Blašková, ako tá stará Blašková, babka zelinkárka od Súľovských skál pri Bytči, čo kedysi dávno liečila ľudí a popritom aj veľa rozprávala. Jej rozprávanie však bolo tiež liečivé. A tak si ju zapamätali, tú zelinkárku, ako STARÁ BLAŠKOVÁ. Je to jediná „stará“ čo mi moja skoro deväťdesiatročná pamäť slúži, žiadna iná. Iba stará Blašková, mne by mohla byť dcérou, či neterou. Tak budeme hovoriť: STARÁ BLAŠKOVÁ NA HRAD! ĽUBICA NA HRAD.

Ľubica Blašková na brífingu pred prezidetnským palácom.Ľubica Blašková na brífingu pred prezidetnským palácom.FOTO TASR - Štefan Puškáš

Najlepšie na tom je to, že „stará“ Ľubica Blašková si trúfa poraziť aj Roberta Fica. „Prečo nie? Mám rovnaké šance ako on. S dnešným pápežom tiež nikto nerátal,“ vyhlásila Ľubica. A viete, keď tak rozmýšľam, ako rozmýšľam, že ona jediná má šancu poraziť Robka Fica, čo nám sľuboval istoty, ktoré sú pravým opakom jeho sľubov? Čo mi pamäť neklame, tak tí mladí chlapci, od štyridstať do sedemdesiat, sú pravicovými kandidátmi, takže si rozdelia svoj koláčik po 10 – 15 %. Ak sa nakoniec podarí „starej“ Ľubici Blaškovej, však má len 57 rokov, čo by bola stará, zobrať zľava 16 percent, tak je v druhom kole. A čo budú musieť urobiť všetci tí pravicoví chlapci? Podporiť Ľubicu Blaškovú v druhom kole, aby nepripustili kedysi „nádejného „  generálneho prokurátora Robka Fica na prezidentský stolec. Je to ako dobrá správa z nebies, konečne prvá žena bude prezidentkou. Viem, viem. Robko Fico bude nakoniec útočiť aj do tej Ľubice. Ale čím viac zatne, tým to jeho viac zabolí. Tak držme Ľubici palce. Ak dožijem do volieb, budem ju voliť. Pridajte sa , ak chcete.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Únos. Film, ktorý vznikol napriek výstrahám právnikov

Pri nakrúcaní prvého slovenského trileru bola aj mama Roberta Remiáša.

KULTÚRA

Česi na objednávku vlády nikoho neuniesli, predbehli nás v inom

Českí filmári vedia, kde hľadať hrdinov.


Už ste čítali?