Nový typ politika pre našu krajinu?

Autor: Tereza Dunajová | 16.11.2013 o 1:53 | Karma článku: 6,86 | Prečítané:  752x

Nedávno mi moji vnuci, keď už tu bola taká šarapata s tými voľbami tých županov, či predsedov krajov sú, že o rok budú zase voľby nášho starostu a dedinských poslancov. Jeden z nich mi povedal: „Babka, a čo keby si aj ty kandidovala na poslankyňu v dedine. To tu ešte nebolo, ťahá ti na deväťdesiat, stačí že to dáme do novín a urobia ti kampaň, aj televízie za tebou prídu na dedinu, žiadnu kampaň nemusíš robiť. Ty s tvojím rozumom dáš všetkých dole. Pozbierame ti podpisy, aby si mohla kandidovať ako nezávislá poslankyňa v dedine. Ešte aj o dedine sa bude písať, že najstaršia kandidátka na Slovensku je práve od vás.“ No. Tak dobre som sa za posledného roka nezasmiala...

Keď tak bežali tie televízne diskusie, tak sa mi podarilo pozerať dve. Sliepky tie už spali, večer bol dlhý. Jedna diskusia bola z nášho kraja. Tam bolo menej kandidátov, tak sa nám mohli predstaviť. Asi, ako každého na Slovensku, okrem môjho kraja, ma zaujímali aj tí kandidáti v Bratislavskom kraji. Tých kandidátov tam bolo neúrekom. Dvaja v strede, taká dlhovlasá pani sa snažila hypnotizovať vedľa sediaceho neoholeného pána, čo je dobre živený. No, to boli tí favoriti, čo postúpili do druhého kola.  Ale najviac ma zaujal ten čo sedel vpravo, prvý pri moderátoroch. Aj susedy mi povedali, že ten sa im páčil, lebo má široký rozhľad. Jediný z tých kandidátov, čo ma naozaj zaujal a skutočne hovoril k veci, o témach, na ktoré sa pýtali moderátori.

Jediný si spomenul na Alexandra Dubčeka, jediný hovoril o reforme krajov, jediný ozrejmoval svoje konkrétne návrhy, ako riešiť v ich kraji situáciu v doprave, školstve a v domovoch sociálnych služieb. Páčilo sa mi, ako hovoril o tom, ako sa treba venovať situácii seniorov, teda nielen v ich kraji, ale na celom Slovensku. Rozumné myšlienky. A zaujal ma aj preto, že má príjemný hlas, razantné vystupovanie a vie trošku odľahčiť situáciu, ako s tou značkou STOP a so šípkou smerom doľava. No, jediný tam mal charizmu. Aj svojím zjavom bol taký iný, vyholená hlava, ako Mussolini, ale dnes je taká móda, keď už tým chlapom vypadajú vlasy. Pôsobil na mňa príjemne ľudsky, ako Alexander Dubček pred takmer polstoročím. Takého by si Slovensko zaslúžilo, to by raz mohol byť premiér o pár rokov. Ale to je môj názor. Hlas som mu dať nemohla, lebo v mojom kraji nekandidoval. A o kom hovorím? To si už každý musí zistiť sám.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Všade sú míny, dávajte pozor, kam šliapete. Oslobodzovanie Mosulu potrvá

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Dráždenie čínskeho draka

Donald Trump si už stihol pohnevať Peking. Zrejme to nebolo nedorozumenie.


Už ste čítali?